hero image

Forradalmi emlékezet — 59 évvel később

Publio Kiadó |

59 éve október 23-án valami végérvényesen és visszavonhatatlanul megváltozott Magyarországon. Kitört a forradalom, amely addig sose látott összefogást és együttműködést váltott ki a főváros lakóiból. Az emberek felül tudtak emelkedni saját kicsinyes problémáikon és ellentéteiken, és egyként cselekedtek a szabadságért. Bibó István ezt nemes egyszerűséggel népszellemnek nevezte.


 

Az 1956-os forradalom különleges. Azért, mert olyan közeli. Mindannyiunknak vannak róla gondolatai, benyomásai, esetleg emlékei. Nagyszüleink még megélték. Szüleink hozzá való viszonyát beárnyékolta a hatalom hozzáállása az eseményhez. A miénkre pedig a rendszerváltás és az utána következő idő nyomta rá a bélyegét.

De mit is jelent nekünk október 23-a? Hogy erre a kérdésre válaszolni tudjunk, a Publio Kiadó felhívást intéz az írni vágyókhoz. A feladat egyszerű: Írják meg, milyen emlékek fűződnek nekik ehhez a jeles dátumhoz. Mit jelent nekik? Mi jut eszükbe elsőként október 23-át hallva? Hogyan gondolkodnak róla? Hogyan emlékeznek rá?

Az írásokat illetően három adatnak mindenképp szerepelnie kell. A szerző neve és életkora, valamint az, hogy melyik városban, településen volt aznap. Az írások terjedelme lehetőleg ne haladja meg a 15000 leütést. Az írás formája lehet interjú, beszélgetés, visszaemlékezés, vers vagy novella. A beküldési határidő 2015. október 20-a.

A visszaemlékezéseket a Publio Kiadó ingyenesen letölthető e-könyvként kiadja.

Az írásokat a szabo.zsanett@publio.hu e-mail címre várjuk.

Címkék: felhívás, író

Címkék